Swami Nardanand

Siddha Mistr Vám nikdy nedá žádnou techniku, je to velmi přirozený proces. Mistr Vám neřekne: „Následuj mě". Probudí Vaše vlastní Božské Vědomí, a potom můžete následovat sami sebe. Pravda je uvnitř Vás.

V roce 1958 se narodil v malé vesničce v severní Indii. Ve svých 10-ti letech odešel studovat do tradiční védské školy v Haridwaru (zvané Gurukula), kde se mnoho let věnoval studiu Sanskrtu, filozofie a psychologie a tradiční Védské metafyziky.

Ve svých 14-ti letech přijal „Sanjás“ (mnišský slib). Po dokončení studia putoval po Indii a po indických velehorách Himaláje. Později potkal svého Mistra Swamiho Shivom Tirtha, který ho zasvětil skrze Šaktipát do systému Siddha Maha Jógy.

Naším jediným životním cílem je znovu objevit kým opravdu jsme. Najít naši vlastní Přirozenost, kterou je Blaženost a Láska.

Swami Nardanand

Strávil mnoho let vlastní duchovní praxí v samotě a odloučení, hluboko v džungli, ve skrytých jeskyních a na posvátných místech. Tak dosáhl trvalého vysokého stavu uvědomění.

V roce 1990 založil Siddha Ašrám v posvátném městě Ujjain ve střední Indii. Tam také postavil jeden z největších Šiva Lingamů z pevné rtuti získané alchymickým procesem.

Swami Nardanand se také věnuje Ajurvédě, tradiční přírodní medicíně, a vývoji nových ajurvédských léků.